Jak probíhá stavba haly

aneb 4 týdny k nové hale krok za krokem

Zašlete poptávku, my připravíme nezávaznou kalkulaci, a pokud se dohodneme, během 2-4 týdnů vaše hala bude stát.

Všechny fotografie na této stránce jsme pořídili v roce 2012, při montáži haly o rozměrech 20x40 metrů pro firmu Agrostroj v Pelhřimově. Publikujeme je se svolením klienta.

Zajímavostí této stavby je, že klient neměl k dispozici rovný terén. Zjistili jsme, že výškový rozdíl v některých místech činí až metr. Úpravám terénu se klient chtěl vyhnout. Abychom zachovali vodorovnou střechu, znamenalo to halu postavit tak, že v některých místech bude vysoká 4,5 m, zatímco jinde to bude 3,5 m. Díky tomu jsme ji optimálně zapasovali do terénu.Realizace lehké haly krok za krokem

1. Rozmístíme a ukotvíme patky

Do prostoru dle technické dokumentace rozmístíme ocelové patky. Do země je kotvíme pomocí metr dlouhých ocelových hřebů.

2. Připravíme nosnou konstrukci

Z připravených hliníkových profilů na zemi smontujeme nosnou konstrukci haly. Jednotlivá “áčka” pak zvedneme a usadíme na zakotvené ocelové patky.

3. Konstrukci provážeme zavětrovacími lany

Když je konstrukce postavená, provážeme ji zavětrovacími lany.

4. Natáhneme plachtu

Na hliníkové profily natáhneme plachtu. Postupujeme segment po segmentu. Plachta není svařený monolit, je dělená na čtyř až petimetrové pruhy.

5. Vše zkontrolujeme

Postavenou halu důkladně zkontrolujeme. Její ukotvení, zavětrovací lana i plachty, abychom se ujistili, že je vše v nejlepším pořádku.

6. Osadíme dveře a vrata

Už během přípravy nosných profilů této haly jsme počítali s dveřmi i posuvnými vraty. Posuvná vrata tvoří ocelová konstrukce s nataženou PVC plachtou, kterou ukotvíme do konstrukce haly.

7. Hotovo

Od podpisu smlouvy uběhly čtyři týdny, a klient si může užívat nového skladu.


Od skladu strojů ke koňské jízdárně

Hala ke spokojenosti klienta několik let sloužila svému účelu. Protože do tří let od koupě garantujeme zpětný odkup haly za 50 % původní ceny, rozhodl se nám ji klient nakonec odprodat.

Přijeli jsme, halu rozebrali a odvezli. Klientův pozemek jsme pomohli uvést do původního stavu, jako by na něm žádná hala nikdy nestála.

A co s ní bylo dál? V naší sekci použitých hal si brzy našla nového majitele. Ten se ji rozhodl využít jako koňskou jízdárnu, což nebyl problém - skladové haly a jízdárny se liší jen v detailech. Protože jsou naše haly snadno rozšiřitelné, mohl nový klient přikoupit 10 m haly, z původních 20 x 40 metrů udělat 20 x 50 metrů, a dát hale nové využití. Teď přináší radost desítkám milovníků koní.Rádi postavíme halu i pro vás

Kontaktujte nás se svými požadavky a pojďme se dohodnout